11. Festiwal Kalejdoskop Kultur

Występy artystyczne, prezentacja rękodzieła i tradycyjnej kuchni krajów z różnych stron świata, a także warsztaty dla dzieci to niektóre z wydarzeń rozpoczynającego się 22 czerwca we Wrocławiu 11. Festiwalu Kalejdoskop Kultur.

 

22 czerwca po południu w Klubie Surowiec odbędą się warsztaty śpiewu białego, podczas których uczestnicy będą m.in. mieli okazję popracować nad technikami oddechowymi, pomagającymi w panowaniu nad głosem.

Z kolei na 23 czerwca zaplanowano paradę z udziałem artystów z Gruzji, Indii i Polski, która wyruszy z Rynku w kierunku Wyspy Słodowej, gdzie odbędą się występy artystyczne, prezentacja rękodzieła, tradycyjnej kuchni oraz warsztaty dla dzieci – zapowiedziała Beata Zuzanna Borawska z biura prasowego festiwalu.

Na scenie zaprezentują się profesjonalne i amatorskie zespoły prezentujące kulturę łemkowską, tatarską, romską, karaimską czy niemiecką. Wystąpi także International drums and more Orchestra – orkiestra utworzona przez międzynarodowych studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalnymi gośćmi festiwalu będą grupy taneczne z Gruzji i Ukrainy.

Finałem festiwalu będzie koncert czeskiej grupy Terne Chave w Starym Klasztorze, grającej mieszankę tradycyjnej muzyki cygańskiej z innymi gatunkami, takimi jak rock, klezmer, funk i blues.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kalejdoskop Kultur oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Festiwal zakończy się 23 czerwca.

portalsamorzadowy.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz