13 sierpnia- Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

Dziś święto wszystkich leworęcznych. Przez lata gnębieni w szkole i nazywani mańkutami, wyszydzani i zmuszani do pisania prawa ręką, dziś mogą świętować. Dlaczego? Bo ponoć maja łatwiej w życiu.

Przez długie lata byliśmy przyzwyczajeni, że „mańkuty” czyli leworęczni byli uważani zwłaszcza w szkołach za gorszych, byli źle traktowani, przekładano im długopisy do prawej ręki i wyzywano od lewusów. A prawda jest zupełnie inna.

Mamy kilka faktów udowodnionych, że leworęczni maja lepiej i łatwiej! Oni sa zdolniejsi, zaradniejsi i seksowniejsi. Portal ” Your Tango” dowodzi tej tezy.

Przekonaj się:

1. Mają odlotowy seks – Leworęczni są zazwyczaj spełnieni seksualnie. 86 procent deklaruje, że ich zadowolenie z życia erotycznego jest bardzo wysokie. U praworęcznych taki wynik osiąga zaledwie 15 procent pytanych.

2. Stają się przywódcami, liderami – Czy wiesz, że czterech prezydentów USA było leworęcznych? Barack Obama, Bill Clinton, George H.W. Bush, Gerald Ford. Do grona liderów dołącza również światowy symbol seksu – Marilyn Monroe.

3. Ich inteligencja jest wyższa niż przeciętna – Okazuje się, że 20 procent członków Mensy – stowarzyszenia osób o najwyższym ilorazie inteligencji – posługuje się lewą dłonią. Takie postaci jak Charles Darwin, Albert Einstein i Benjamin Franklin również znajdują się w gronie leworęcznych.

4. Mają więcej pieniędzy, są zaradniejsi – „Your Tango” podaje, że leworęczni mają o 15 procent większe szanse na to, że w przyszłości będą bardzo bogaci. Dużo lepiej niż praworęczni radzą sobie pod względem finansowym.

5. Są wyjątkowi i nie poddają się – Zaledwie 10-15 procent ludzi na świecie jest leworęcznych. To czyni ich jedynymi w swoim rodzaju. Nie dość, że jest ich tak mało, to jeszcze charakteryzują się większą siłą przeżycia i wolą walki.

6. Są bardziej kreatywni – Leworęczni są wielozadaniowi. Jest to cecha szczególnie przydatna w pracy, kiedy nasza uwaga musi być skupiona na wielu zadaniach. Obie półkule w mózgu mańkutów są prawie równorzędne i zachodzi między nimi bardziej intensywna komunikacja niż u praworęcznych.

źródło: www.o2.pl, www.giphy.com

Brak komentarzy

Dodaj komentarz