21 kwietnia – Dzień Płyty Winylowej

Dziś nietypowe święto…Dzień Płyty Winylowej. Wiecie choć co to gramofon i winyle?

Dlaczego warto kolekcjonować winyle?

Słuchacie muzyki….jestem tego pewna…ale z jakich źródeł? Większość korzysta z usług social media , słucha na SoundCloudzie lub Spotify. Część kolekcjonuje płyty CD. A kto lubi ten zapach historii i vinylu?

Tak dziś chcę przekonać nieprzekonanych, że warto kupić gramofon i posłuchać muzyki z płyt vinylowych. Dlaczego?

1. CELEBRUJ CHWILĘ

Słuchanie winyli to nie jest po prostu puszczenie krążka i oddanie się swoim codziennym obowiązkom, o nie!  Wyjmij krążek z opakowania, odpal gramofon, nastaw go i gdy pierwsze dźwięki zaczną się wydobywać z głośników, chłoń każdy dźwięk. To jest czas dla Ciebie i muzyki. Tylko Wy. Nikt więcej. Teraz, tutaj, w tej chwili.

2. USŁYSZ NOWE DŹWIĘKI

Winyle mają to do siebie, że potrafią wydobyć ze ścieżki dźwiękowej to, czego nie usłyszymy w żaden inny sposób. Na pewno jest to mocno powiązane z punktem powyższym, czyli celebrowaniem chwili. Niektórzy, uważają, że winyle są też o wiele lepsze jeśli chodzi o sam dźwięk, lecz wszystko zależy od sprzętu i stopnia wytrenowania naszego słuchu ;) Jednak jakkolwiek byście nie słuchali winyli – jestem pewna, że odkryjecie zupełnie nową stronę ulubionych albumów.

 3. STWÓRZ SWÓJ WŁASNY MUZYCZNY ŚWIAT

Nawiązując trochę do poprzednich punktów – w słuchaniu winyli najpiękniejsze jest to, że tu nie chodzi tylko o wciśnięcie „play” i muzyka sama zagra. Gramofony i wszystkie możliwości związane z ich ustawieniami, to zupełnie inny świat, który możemy dostosować do siebie.  Do tej pory czuję wzruszenie faktem, że ktoś tak bardzo postarał się, by zrobić mi zdecydowanie najlepszy prezent w moim życiu. Muzyka jest Twoja….taka jaką Ty wybierasz…nie radio…

4. POPRAW SOBIE HUMOR

Ten moment gdy dostajesz nowy winyl… Jeszcze w folii, nienaruszony, świeży… Jest prawie tak dobry, gdy znajdujesz zupełnie niespodziewanie swojego ulubionego artystę w sklepie z winylami . Niezależnie od sposobu, w jaki winyl trafi do Twojej kolekcji, ta chwila gdy trzymasz go w rękach po raz pierwszy, jest mieszanką ogromnej satysfakcji z szczyptą dumy i niewyobrażalną dawką radości – „kolejny vinyl do kolekcji! Kolejny tytuł, który będzie pięknie się kręcił w Twoim gramofonie”

5. PRZEKAŻ COŚ CENNEGO KOLEJNEMU POKOLENIU – TO HISTORIA

To jest piękna sprawa – winyle nigdy nie wychodzą z mody, więc gdy przekażesz swoją kolekcję kolejnemu pokoleniu, Twoje dzieciaki będą mogły posłuchać TWOJEJ muzyki. Muzyki, przy której dorastałeś, przy której miałeś złamane serce lub spędzałeś najpiękniejsze momenty swojego życia. Albo sam wzruszasz się słuchając płyt ojca i matki…..

vinyl

źródło: http://www.zapetlone.pl, foto: pixabay

Brak komentarzy

Dodaj komentarz