Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka trwa. Z trzema górnikami wciąż nie ma kontaktu

Rozpoczął się trzeci dzień akcji ratunkowej.  Nie żyje dwóch z siedmiu górników, którzy zostali uwięzieni w wyniku wstrząsu w kopalni Zofiówka. Kolejni dwaj przebywają w szpitalu, a trzej wciąż są zaginieni. 

W poniedziałek, ze względu na akcję ratunkową, nie będzie prac w kopalni. O godz. 6 w pracę zaangażowanych zostało 16 zastępów ratowników. Dwaj pierwsi uratowani górnicy są w dobrym stanie, przekazali część nowych informacji dotyczących możliwej lokalizacji trzech poszukiwanych. Będzie śledztwo w sprawie.

 Ratownikom udało się również wydobyć dwóch kolejnych górników, którzy trafili do szpitala z niegroźnymi dla życia urazami. Dwaj pracownicy kopalni wydobyci w niedzielę nie dawali oznak życia. Nie udało się ich uratować. Poszukiwania trzech, którzy wciąż pozostają pod ziemią, nie są łatwe.

Przypomnijmy, że w sobotę rano doszło do tąpnięcia w kopalni, które wywołało wstrząs w Jastrzębiu-Zdroju – najsilniejszy w historii. W momencie tąpnięcia w kopalni pracowało łącznie 250 osób, z których 11 znajdowało się w rejonie bezpośredniego zagrożenia. Czterem z nich udało się uciec, natomiast siedem pozostało pod ziemią.

 

źródło:wp.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz