Będzie wojskowa asysta honorowa podczas uroczystości na Westerplatte

Apel Pamięci na Westerplatte zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po spotkaniu z przedstawicielami wojska i Ministerstwa Obrony Narodowej, do którego doszło w piątek w gdańskim magistracie.

  • Mamy wstępne porozumienie w sprawie udziału wojskowej asysty honorowej podczas uroczystości na Westerplatte, natomiast pozostało do ustalenia jeszcze kilka szczegółów – powiedział dziennikarzom Mateusz Kurzejewski, zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON.
  • Porozumieliśmy się, że w 100-lecie ZHP harcerze wygłoszą przesłanie, które zakończą przypomnieniem nazwisk reprezentatywnych dla harcerzy poległych, zamordowanych w czasie II wojny światowej. To przesłanie poprzedzi następny punkt, jakim będzie Apel Pamięci odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – poinformował po spotkaniu prezydent Gdańska.
  • W ramach Apelu Pamięci wymieniani są polegli za ojczyznę, w tym żołnierze z Westerplatte, po ich „wezwaniu” pada hasło „Stańcie do apelu”. „Jest szansa i taka padła propozycja, wydaje mi się że bardzo dobra, aby na wezwania oficera wspólnie odpowiedzieli młodzi żołnierze – członkowie Kompanii Reprezentacyjnej wraz z młodymi harcerzami” – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Spotkanie trwało godzinę. Wojsko reprezentowało na nim czterech oficerów – z 3. Flotylli Okrętów oraz Garnizonu Gdańsk. Obecny był także Mateusz Kurzejewski, zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON.

„Mamy wstępne porozumienie w sprawie udziału wojskowej asysty honorowej podczas uroczystości na Westerplatte, natomiast pozostało do ustalenia jeszcze kilka szczegółów” – powiedział dziennikarzom po zakończeniu spotkania Kurzejewski.

 

paralamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz