Biedroń „bez ogródek”: Koalicja Obywatelska to oszustwo

Koalicja Obywatelska to wielkie oszustwo! Nie będę uwiarygodniał czegoś, do czego nie pasuję – powiedział w poniedziałek Robert Biedroń, prezydent Słupska. Jego zdaniem podczas sobotniej konwencji Koalicji zabrakło „energii, entuzjazmu, pozytywnego programu i myślenia o samorządzie”.

Biedroń ogłosił w ubiegłym tygodniu, że w tegorocznych wyborach samorządowych nie będzie się ubiegał ponownie o funkcję prezydenta Słupska, wystartuje natomiast do rady tego miasta. Ponadto Biedroń zapowiedział, że w lutym przyszłego roku zaprezentuje nowy projekt polityczny, jego nazwę, program i struktury. Wcześniej zamierza odwiedzić ponad 40 miast w Polsce.

Biedroń pytany w Radiu Zet, dlaczego nie zdecydował się przyłączyć do Koalicji Obywatelskiej, odpowiedział, że nie wierzy w to „oszustwo”.

„To jest wielkie oszustwo, bo Polacy już powiedzieli, że nie chcą PO w takiej formule. Jeżeli PO tego nie zrozumie – a nie rozumie, bo przez 3 lat ich sondaże ani drgną – to nic z tego nie będzie” – ocenił.

– Ja nie będę uwiarygodniał czegoś, do czego nie pasuję – podkreślił. Zdaniem Biedronia jest w Polsce „ogromna masa ludzi, którzy mówią: mamy dość tego wszystkiego, po prostu chcemy w 2018 r. żyć zgodnie z jakimiś standardami, z pewnymi wartościami równości, solidarności, wrażliwości na wykluczenie”. – Platforma miała szansę to zrealizować, przez 8 lat swoich rządów mogli to zrobić – dodał.

Polityk odniósł się również do sobotniej konwencji, która zainaugurowała kampanię Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Według Biedronia podczas konwencji „zabrakło energii, entuzjazmu, pozytywnego programu i myślenia o samorządzie”. „Ja słyszę tylko ciągłe warczenie polityków z jednej i drugiej strony na siebie, a tak naprawdę mało zajmowania się problemami zwykłych ludzi” – powiedział.

Pytany, czy nie uważa, że jego projekt polityczny odbierze głosy Koalicji, odparł: „Koalicji Obywatelskiej nic już głosów nie odbierze, bo jest szklany sufit”. „Nawet Barbara im nie pomoże, bo to musi być wiarygodne i autentyczne” – powiedział Biedroń.

 

 

portalsamorzadowy.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz