Burda na poznańskim stadionie tematem dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów. Rząd chce podjąć ostre kroki

Na wtorkowym (22 maja) posiedzeniu Rady Ministrów szef MSWiA Joachim Brudziński będzie mówił o działaniach, które zamierza podjąć ws. problemu pseudokibiców na stadionach; w tej sprawie potrzeba systemowego rozwiązania – zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Niedzielny mecz w Poznaniu między miejscowym Lechem a Legią Warszawa został przerwany przez sędziego w 77. minucie po tym, jak na murawę stadionu rzucono race i na stadion wbiegli poznańscy kibice. Interweniowało około 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem do sektorów.

Policja zatrzymała pierwszych sześć osób, które miały brać udział w zajściach w trakcie niedzielnego meczu Lech Poznań – Legia Warszawa – poinformował 22 maja podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu.

„Zatrzymania miały miejsce w poniedziałek po południu, wszyscy zatrzymani to mężczyźni, mieszkańcy powiatu poznańskiego i ościennych powiatów” – podał Święcichowski. Typowania osób nastąpiły na podstawie policyjnej analizy stadionowego monitoringu.

Sasin, pytany w TVN24 o tę sytuację ocenił, że pokazuje ona, iż dotychczasowe rozwiązania, jakie wprowadzono by wyeliminować problem pseudokibiców ma meczach piłkarskich nie były wystarczająco skuteczne. „Trzeba pójść drogą, którą poszli Anglicy, którym udało się wyeliminować plagę pseudokibiców i burd na stadionach” – dodał.

„Dzisiaj na posiedzeniu Rady Ministrów minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński będzie mówił o działaniach, które zamierza podjąć” – oświadczył Sasin. Według niego w tej sprawie należy znaleźć „rozwiązania systemowe”.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów zapewnił ponadto, że rząd jest zdeterminowany by rozwiązać ten problem. Według niego, w rozmowach na ten temat powinny wziąć też udział kluby piłkarskie. „Z klubami trzeba rozmawiać, by znaleźć wspólnie jakieś rozwiązanie” – podkreślił.

 

 

parlamnetarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz