Czytania na Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU

Na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU, zorganizowany przez Wrocławski Teat Współczesny i Miasto Wrocław w 2016 roku, wpłynęło 30 sztuk. Podczas czytań performatywnych na Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU widzom zostanie zaprezentowanych sześć utworów. 

30 sztuk napisanych przez 32 autorów (dwa duety pisarskie) – taki był odzew na ogłoszony w ub. roku konkurs dramaturgiczny. Jury przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody Malinie Przesłodzę za dramat „Nie ma” i Sandrze Szwarc za tekst „Doppelanger”. Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Tulli za sztukę „Albo umrzeć”, a trzecią Agnieszka Jakimiak za „Kryształowy Pałac”.

Komisja Artystyczna WTW przyznała nagrody w postaci realizacji scenicznych wybranych dramatów oraz nagrodę Pawła Korczaka. W kwietniu 2017 r. odbyła się prapremiera sztuki Marty Guśniowskiej „Poczekalnia sześć-dwa-zero” – dyplom studentów Wydziału Aktorskiego – koprodukcja WTW i wrocławskiej PWST. W sezonie 2017/2018 w WTW powstaną spektakle na podstawie „Pidżamowcó” Mariusza Sieniewicza oraz „Pani Furii” Grażyny Plebanek, laureatki nagrody Pawła Korczaka.

Czytania performatywne realizowane są we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz – na zamówienie WTW – w teatrach: im. Kochanowskiego w Opolu, im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Podczas trzech dni Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU we Wrocławiu będzie można poznać treść nagrodzonych sztuk.

więcej na: http://www.wroclaw.pl/festiwal-dramatu-strefy-kontaktu-czytania

Brak komentarzy

Dodaj komentarz