Dlaczego on jej nie chce, a ona za nim szaleje?

Julian Tuwim określił to w zabawny sposób: kobieta nie goni za mężczyzną, bo kto kiedy widział, żeby pułapka goniła mysz?

Jak poznać, że on nie jest mną zainteresowany?

Jeśli masz skłonność do jednostronnego angażowania, mijasz zapewne kilka skrzyżowań na drodze do swojego celu – brawurowo, na żółtym świetle. A to są przecież sygnały, które powinny skłonić cię do refleksji. Warto się zatrzymać.

On nie odwzajemnia twoich uczuć? Zwróć uwagę na następujące sytuacje

1. To ty zawsze inicjujesz kontakt

Mężczyzna, któremu zależy na spotkaniach, wykazuje aktywność, aby cię gdzieś zaprosić. Zabiega o to. Nawet, jeśli jest nieśmiały, wyczuwasz, że chętnie się z tobą zobaczy. Jeśli czujesz, że naciskasz, to znaczy, że… naciskasz. To nie wróży dobrze.

2. On jest ciągle zajęty

Znalazłabyś dla niego czas – nawet, kiedy twój grafik jest napięty? On pewnie też, ale musiałby tego chcieć. Jeśli wciąż wymawia się nadmiarem pracy itp. – odczytaj te informację „nie mam czasu dla ciebie”.

3. Język ciała mówi „nie”

Ludzie, którzy mają się ku sobie, podkreślają to gestami. Nawet, jeśli to początek znajomości, wasze ciała lgną do siebie. On Cię nie obejmuje, nie przytula, a kiedy ty to robisz – on się odsuwa, usztywnia? Hmmm… chyba go nie pociągasz.

4. Oczy zwierciadłem duszy

Wiele z nich można wyczytać, nawet gdy usta milczą. Kiedy mężczyzna wpatruje się w ciebie, wysyła sygnał zainteresowania. Jeśli jednak, patrząc na ciebie, wydaje się zastanawiać, czy zamknął drzwi na górny zamek, to pewnie myśli właśnie o tym…

5. Brak korespondencji

W Twoim telefonie nie ma żadnej wiadomości od niego, skrzynka mailowa pusta? Nie zadzwonił, by spytać, jak poszedł ci egzamin? Nie tłumacz, że pewnie jest bardzo zajęty. Świetnie wiesz, że ludzie, którzy o sobie myślą, czują potrzebę, by to zasygnalizować. Ot, choćby SMS-em.

6. Alergia na słowo „my”

Jeśli on go nigdy nie używa, a gdy słyszy je w twoich ustach – podnosi brwi, to znaczy, że nie traktuje waszej relacji jako związku.

7. Brak planów na przyszłość

Twoje marzenia o wspólnym wyjeździe nie znajdują oddźwięku? Ba, nie dał się zaprosić na ślub kuzynki ani na urodziny twojej przyjaciółki? To znaczy, że woli pozostać na bezpiecznym, neutralnym gruncie.

8. Nigdy nie poznałaś jego znajomych

Kiedy kogoś kochamy, znajdujemy mu miejsce wśród najbliższych, lubimy się nawet nim pochwalić. Wygląda na to, że on nie ma ochoty znaleźć się w twoim świecie ani wpuścić cię do swojego.

9. On mówi, że nie chce się wiązać

Jeśli facet deklaruje, że nie chce związku, nie warto zakładać, że miłość do ciebie to zmieni. Przyjmij do wiadomości, że właśnie wyleczył w ten sposób ewentualne wyrzuty sumienia. Na wypadek, jeśli ty się zaangażujesz i poczujesz się zawiedziona.

10. Nie czujesz, że on jest twój

Nie wierzę, że kobiety nie wyczuwają braku zainteresowania i prawdziwego zaangażowania. Jeśli więc masz wrażenie, że jego serce dostałaś tylko na chwilę, tak do „potrzymania” (a może raczej sama je sobie wzięłaś) – to znaczy, że tak właśnie jest.

 

porady.sympatia.onet.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz