Drugie miejsce Polaków w konkursie drużynowym w Titisee-Neustadt!

Polscy skoczkowie zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym w Titisee-Neustadt. Zwyciężyli Norwegowie, którzy wyprzedzili biało-czerwonych o zaledwie 0,8 punktu. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Niemcy.

W pierwszej grupie serii finałowej bardzo dobrze skoczył Piotr Żyła – 134,5 metra. Jeszcze lepiej zaprezentował się Maciej Kot. Po pierwszej słabszej próbie, następna była o wiele lepsza. Reprezentant Polski wylądował na 137 metrze. Jednak Daniel Andre Tande skoczył jeszcze dalej i uzyskał 139,5 metra, dzięki czemu Norwegowie objęli prowadzenie w konkursie.

Karl Geiger skoczył 10 metrów bliżej, przez co nawiązała się walka o trzecie miejsce pomiędzy Niemcami, a Słowenią. Wysoko i co najważniejsze daleko poleciał Dawid Kubacki. Polak poleciał na odległość 136,5 metra. Jednak po skoku Fannemela, który skoczył 141,5 metra, Norwegowie odjechali nam jeszcze bardziej.

Ostatnia grupa skoczków, to były dalekie skoki. Najpierw Kraft poleciał na odległość 140,5 metra, a po chwili Freitag uzyskał 143,5 metra. Kamil Stoch skoczył 135,5 metra, ale o końcowym wyniku miał przesądzić skok Forfanga, który skoczył zaledwie 129,5 metra. Ostatecznie Norwegowie wyprzedzili Polaków o 0,8 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.

 

 

radiozet.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz