Festiwal Pyrkon: Fani fantastyki przyjadą tu z całego świata

W piątek rozpoczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Na ulicach miasta będzie można spotkać elfy, czarownice, superbohaterów, a także wiele innych postaci z komiksów, gier oraz książek, filmów i seriali z gatunku fantasy.

  • Festiwal Fantastyki Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w kraju i jedno z największych w tej części Europy.
  • Rokrocznie bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
  • Uczestnicy Pyrkonu, nierzadko przebrani w stroje znanych z filmów, seriali i książek postaci, spędzają czas spotykając swoich idoli, grając, ucząc się nowych rzeczy, ale przede wszystkim poznając nowych ludzi i dzieląc się z nimi swoją pasją – mówi w imieniu organizatorów wydarzenia Julia Baczyńska.

W Pyrkonie uczestniczą fani wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjaści mangi i anime. Do Poznania przyjadą uznani krajowi i światowi twórcy, m.in. Orson Scott Card, Graham Masterton, Andrzej Pilipiuk i Jakub Ćwiek. Impreza potrwa do niedzieli.

Jak powiedziała w imieniu organizatorów wydarzenia Julia Baczyńska, Pyrkon jest tak przygotowany, by wzbudzić zainteresowanie nie tylko miłośników każdego rodzaju fantastyki, ale i osób w każdym wieku.

„Uczestnicy Pyrkonu, nierzadko przebrani w stroje znanych z filmów, seriali i książek postaci, spędzają czas spotykając swoich idoli, grając, ucząc się nowych rzeczy, ale przede wszystkim poznając nowych ludzi i dzieląc się z nimi swoją pasją. Autorzy książek, gier planszowych, elektronicznych, fabularnych i rysownicy – to tylko niewielka część osobistości reprezentujących na Pyrkonie całe spektrum świata fantastyki” – poinformowała.

poznan.pl

Pyrkon jest podzielony na 15 bloków programowych poświęconych m.in. grom planszowym, rozrywkom elektronicznym, nauce, literaturze, komiksom, filmom i serialom. Rokrocznie ważnym punktem programu jest Maskarada, czyli konkurs na najlepszy kostium festiwalu.

„To na co wszyscy w tym roku szczególnie czekają to koncert zespołu Percival – współtwórców muzyki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Bilety na to wydarzenie, bardziej spektakl niż koncert, rozeszły się w pięć minut” – powiedziała Julia Baczyńska.

W tym roku wśród gości Pyrkonu znajdą się m.in.: popularna w Stanach Zjednoczonych aktorka i youtuberka Felicia Day, autor bestsellerowych horrorów Graham Masterton czy autor „Gry Endera” Orson Scott Card. Wśród polskich twórców będą to: Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk i Jakub Ćwiek.

Wydarzenie jest przygotowywane przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”. W ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie na których odbywa się Pyrkon odwiedziło ok. 44 tys. osób.

 

 

portalsamorzadowy.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz