Kierowcy mogą korzystać z pierwszego wiaduktu na nowej Zakopiance

Kierowcy od czwartku mogą korzystać z pierwszego wiaduktu na nowo budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 między Lubniem i Rabką Zdrój w Małopolsce, czyli popularnej Zakopiance. Obiekt znajduje się na węźle Zabornia.

Wiadukt jest usytuowany nad budowaną drogą ekspresową w ciągu drogi krajowej nr 7, prowadzącej w kierunku Chyżnego. Po udostępnieniu go dla ruchu dotychczasowa droga, którą poruszali się kierowcy została wyłączona z ruchu, a następnie będzie rozebrana.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, przełożenie ruchu na nowy wiadukt jest niezbędne, by dalej budować S7. Dotąd w poprzek budowanej drogi ekspresowej przebiegała droga DK7 prowadząca do granicy państwa ze Słowacją.

W Małopolsce trwa budowa trzech odcinków Zakopianki, stanowiącej górski fragment drogi ekspresowej S7 między Lubniem a Rabką. Na liczącej 16,7 km trasie powstaje najdłuższy w Polsce, ponad 2-km tunel. Inwestycję podzielono na trzy odcinki: Lubień – Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała wraz z budową tunelu i Skomielna Biała – Chabówka.

Na wiosnę tego roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk deklarował, że dwupasmowa droga ekspresowa S7 między Lubniem a Rabką wraz z tunelem będzie gotowa na sylwestra 2020 r.

 

portalsamorzadowy.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz