Mieszkanie plus: pozostał tydzień na rejestrację w konkursie na projekt domu z prefabrykatów

Pozostał tydzień na rejestrację udziału w konkursie na projekt domu z prefabrykatów w ramach programu Mieszkanie plus – przypomina BGK Nieruchomości. Celem konkursu jest wypracowanie nowoczesnych technologii, które pozwolą zwiększyć skalę realizowanych inwestycji.

  • Konkurs ma przygotować podstawy do pełnego wykorzystania potencjału technologicznego i wdrożenia w Polsce współczesnego prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego.
  • Przedmiotem konkursu jest opracowanie prefabrykowanego systemu zabudowy mieszkaniowej, zgodnego z podstawową typologią budynków – na bazie wcześniej sporządzonych rozwiązań i wytycznych architektonicznych.
  • Chcemy stworzyć podstawy systemu, który wdrożony w całej Polsce, pozwoli budować szybciej, w bardzo dobrej jakości, spójnie, z ładem urbanistyczno-architektonicznym oraz przede wszystkim – taniej – mówił Muszyński.

– Zdecydowaliśmy, że najlepsze rozwiązania technologiczne uda się wypracować w drodze konkursu – powiedział członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.- Będzie to swego rodzaju „burza mózgów” w zakresie prefabrykacji, dzięki której powinno zostać wypracowanych wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań – dodał.

Muszyński wyraził nadzieję, że rozwiązania te „z powodzeniem będzie można wykorzystać przy budowaniu osiedli w ramach rządowego programu Mieszkanie plus”. – Chcemy stworzyć podstawy systemu, który wdrożony w całej Polsce, pozwoli budować szybciej, w bardzo dobrej jakości, spójnie, z ładem urbanistyczno-architektonicznym oraz przede wszystkim – taniej – mówił Muszyński. Dodał, że „prefabrykacja może być odpowiedzią na rosnące obecnie ceny materiałów budowlanych, koszty budowy oraz deficyt siły roboczej”. – Myślę, że ten niedoceniony jeszcze w Polsce rynek ma szansę się rozwinąć właśnie dzięki konkursowi w ramach programu Mieszkanie plus – podsumował.

Konkurs ma przygotować podstawy do pełnego wykorzystania potencjału technologicznego i wdrożenia w Polsce współczesnego prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego. Przedmiotem konkursu jest opracowanie prefabrykowanego systemu zabudowy mieszkaniowej, zgodnego z podstawową typologią budynków – na bazie wcześniej sporządzonych rozwiązań i wytycznych architektonicznych.

Prefabrykowany system zabudowy powinien ograniczać czasochłonność wykonywanych prac oraz być spójny technicznie i technologicznie.

Konkurs jest organizowany przez BGK Nieruchomości, we współpracy m.in. z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa i Stowarzyszeniem Producentów Betonów.

Rejestracja w konkursie kończy się 12 września, a termin składania zgłoszeń mija 17 września br. Ogłoszenie wyników konkursu jest planowane 14 grudnia. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie bgkn.pl.

 

 

portalsamorzadowy.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz