Muzeum Warszawskiego Getta w ciągu najbliższych lat

Zdecydowaliśmy o powstaniu Muzeum Warszawskiego Getta już listopadzie 2017 r. Będziemy starali się, aby powstało ono w ciągu najbliższych lat – powiedział wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

„Zamierzamy na siedzibę muzeum wydzierżawić od marszałka województwa mazowieckiego budynek dawnego szpitala dla żydowskich dzieci” – mówi o planach powstania Muzeum Warszawskiego Getta w „Gazecie Polskiej Codziennie” wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

„Szkoda tylko, że mimo złożonej przez nas oferty kupna lub dzierżawy tego nieużywanego od 4 lat budynku marszałek województwa jak na razie nie reaguje” – dodaje w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Gliński. „Mimo wszystko będziemy starali się, aby to muzeum powstało w ciągu najbliższych lat” – zapewnia wicepremier Gliński.

„Chciałbym dodać, że zdecydowaliśmy o powstaniu tego muzeum już listopadzie 2017 r., ogłosiliśmy ją wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim na konferencji prasowej” – mówi wicepremier.

„Tymczasem chcę podkreślić, że obywatele polscy narodowości żydowskiej zgładzeni w czasie ostatniej wojny byli i na zawsze pozostaną częścią polskiej kultury. Getto w Warszawie stworzone przez Niemców było największym gettem w Europie lat wojny i o życiu w nim zamierzamy opowiedzieć, by pokazać okrucieństwo okupanta” – zaznacza wicepremier.

 

 

 

parlamentarny.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz