Naturalne karmienie pełne radości

Zaraz po porodzie zarówno mama, jak i dziecko często potrzebują czasu na oswojenie się z nową
sytuacją i wzajemnie się poznają. Jednym ze sposobów na budowanie więzi i bliskości jest karmienie piersią. Jest to także najbardziej naturalny, a jednocześnie najprostszy sposób na budowanie odporności dziecka oraz jego prawidłowy rozwój.

Początki karmienia nie zawsze są łatwe – mogą pojawiać się trudności z przystawianiem dziecka czy zbyt płytkim chwytaniem przez niego piersi, co może powodować uszkodzenia brodawki. Często zdarza się, że kobiety porzucają karmienie piersią ze względu na dolegliwości, jakie im towarzyszą.

Jeśli radość karmienia zakłócona zostaje bólem piersi, warto sięgnąć po naturalne preparaty łagodzące. Obecnie dostępne są już produkty, które w swoim składzie mają tylko naturalne składniki, a więc są bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla dziecka – niczym domowe sposoby, których stosowanie jest jednak czasem zbyt czasochłonne lub nie przynosi wystarczającej ulgi.

LANOLINA – naturalna pomoc dla matek karmiących

Sprawdzonym sposobem na podrażnione sutki jest smarowanie piersi własnym mlekiem. Jeśli jednak ta metoda nie pomaga, warto sięgnąć po preparaty z lanoliną. To całkowicie naturalna substancja – precyzyjnie oczyszczony tłuszcz z owczej wełny. Lanolina ma właściwości lecznicze, a jej skład jest bardzo podobny do warstwy lipidowej skóry człowieka, więc dobrze uzupełnia i zastępuje utracone w skórze lipidy.
Lanolina występująca w produktach marki Multi-Mam doskonale chroni okolice brodawek sutkowych karmiących mam. Dobrze nawilża skórę, chroni przed popękaniem, pielęgnuje oraz przyspiesza gojenie ran.

2QR – aktywnie przeciwzapalnie

Inną substancją, która pomaga przy problemach podczas karmienia piersią są polisacharydy pozyskiwane z czynnych składników aloesu. Wchodzą one w skład kompleksu 2QR, którego głównym zadaniem jest zwalczanie bakterii i przeciwdziałanie zapaleniom. Bioaktywny
żel oparty na kompleksie 2QR występuje w kompresach Multi-Mam przeznaczonych do stosowania przy bolesnych sutkach. Okład z kompresu koi dolegliwości, przywracając równowagę mikroflory i wspomagając naturalne procesy gojenia.

Pamiętajmy, że karmienie piersią powinno być radością i dawać wiele satysfakcji obu stronom.

Warto więc w potrzebie sięgać po odpowiednie, naturalne preparaty, które przyniosą ulgę podczas karmienia i pozwolą cieszyć się wspólnymi chwilami jak najdłużej.

www.multi-mam.pl

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz