Noc Muzeów 2018: Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć?

XV edycja ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów już w sobotę. W nocy bez opłat będzie można zwiedzać miejsca związane z kulturą i sztuką w wielu muzeach i placówkach kulturalnych w całym kraju.

CO w Warszawie?

Podczas tegorocznej, 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy stolicy będą mogli wybierać spośród 240 placówek, które wezmą udział w wydarzeniu. Oprócz najbardziej popularnych muzeów, swoje podwoje otworzą m.in. MKiDN, MSWiA, Urząd Patentowy czy Dom Arcybiskupów Warszawskich. 

Noc w Muzeum Narodowym rozpocznie się od „Wieczorynki w muzeum”, czyli zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które pozwolą im przenieść się do odległych krajów i w dawne epoki. Zwiedzający zajrzą także do pracowni i magazynów, m.in. Gabinetu Monet i Medali, Pracowni Konserwacji Rzeźby i Malarstwa na Drewnie czy do Zbiorów Sztuki Orientalnej. 

Prezentację efektów prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych prowadzonych na warszawskich Powązkach i wirtualny spacer po „Łączce” przygotowało w Przystanku Historia dla gości tegorocznej stołecznej Nocy Muzeów Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. 

Wystawy, gra miejska oraz otwarcie letniego pawilonu kulturalnego – tak Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie włącza się w tegoroczną edycję Nocy Muzeów. 

W sobotę w Warszawie będzie można zwiedzić Pałac Prezydencki, Belweder, kancelarię premiera czy gabinet prezydent Warszawy. 

Resorty kultury, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych również aktywnie włączą się w akcję. Dzięki MKiDN będzie można zwiedzać Pałac Potockich – Czartoryskich, posłuchać koncertów czy obejrzeć pokaz filmów WFDiF. W MS odbędą się „niecodzienne pokazy”, takie jak przejazd więźniarką, zwiedzanie miejsc znanych z telewizji czy kino plenerowe. W MSWiA odbędzie się „noc ze służbami”, podczas której zaprezentowane zostaną radiowozy, sprzęt policyjny, pokaz pirotechniczny czy limuzyny SOP.

 

tvp.info

Brak komentarzy

Dodaj komentarz