Obława ABW na neofaszystów

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzą w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku akcję wymierzoną w środowisko neofaszystów. W mieście tym miał się odbyć koncert propagujący tę ideologię i system – poinformowała prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk powiedział, że akcja rozpoczęta w godzinach popołudniowych w sobotę (21 kwietnia).

„Z tego powodu nie mogę powiedzieć, jakie są jej efekty: ile osób zatrzymano i czy znaleziono materiały propagujące neofaszystowski ustrój państwa” – powiedział prokurator.

Dodał, że w Dzierżoniowie był zaplanowany w sobotę koncert organizowany przez środowiska neofaszystowskie, który w efekcie działań służb się nie odbył. Funkcjonariusze m.in. przeszukiwali miejsce, gdzie miał odbyć się koncert.

Prokurator zaprzeczył, by z powodu akcji powstały jakiekolwiek utrudnienia dla osób postronnych czy mieszkańców.

Działania ABW i policji odbyły się na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi w okręgu świdnickim wszystkie śledztwa związane z propagowaniem nienawiści oraz systemów totalitarnych.

 

 

 

 

Parlamentarny.pl

Pierwszy komentarz

  1. Nicky Cruz napisał(a):

    Setki policjantów, dziesiątki radiowozów i dwóch zatrzymanych na 48 godzin. Ha. Wychodzi ponad sto funkcjonariuszy na jednego skina. Faktycznie groźny musi być ten neonazizm.

Dodaj komentarz