Obowiązkowa służba wojskowa jeszcze w tym roku?

Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej – powiedział w piątek w Toruniu były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego zdaniem powróci ona w Polsce i chciałby, żeby wydarzyło się to w ciągu roku.

„Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa świadome zagrożenia – nawet pacyfistyczna Szwecja – przywracają bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. My robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że zielona wyspa Donalda Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych” – podkreślił Macierewicz podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Torunia w Centrum Dialogu.

Jak zaznaczył, teraz są inne czasy, a wojsko nie jest dziś narzędziem sowieckim, narzędziem niszczenia ludzi, a szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą.

„Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna” – wyjaśnił.

Dopytywany przez uczestnika spotkania w jakim okresie powinno się to wydarzyć ocenił, że w ciągu najbliższego roku.

 

 

parlamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz