Pawlikowski nagrodzony za najlepszą reżyserię za „Zimną wojnę”

Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat „Zimna wojna” podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Paweł Pawlikowski jest już w tej chwili marką światową; nagroda za najlepszą reżyserią na festiwalu w Cannes to głównie jego osobisty sukces – ocenił dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) Radosław Śmigulski.

W sobotę podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat „Zimna wojna”. Film znalazł się również w konkursie głównym i walczył o najważniejszą nagrodę festiwalu – Złotą Palmę.

Śmigulski – pytany czy jego zdaniem „Zimna wojna” okaże się obrazem zrozumiałym również dla odbiorców z innych krajów – ocenił, że „jego zrozumienie przez odbiorców za granicą nie będzie czymś trudnym”, bo „to jest absolutnie uniwersalna historia”. „Natomiast czy będzie obecna w kinach, w dystrybucji VOD czy telewizyjnej – mam nadzieję, że tak” – podkreślił dyrektor PISF.

Pawlikowski jest już laureatem Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny; nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za „Idę”.

 

 

 

parlamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz