PIELĘGNACJA SKÓRY DZIECKA (I TWOJEJ) W OPARCIU O KOSMETYKI KONOPNE

Niezwykle delikatna skóra dziecka wymaga uważnej pielęgnacji oraz kosmetyków o naturalnym i przede wszystkim zdrowym składzie. Kosmetolodzy zaproponowali nowy produkt – kosmetyki z konopi. Czy konopne kosmetyki staną się interesującą i skuteczną alternatywą w stosunku do tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci?

Olej z konopi – co warto o nim wiedzieć?

Niektórzy rodzice od razu przekreślają kosmetyki z konopi w obawie o psychoaktywne właściwości tej rośliny. Oczywiście jest to błędne przekonanie, gdyż oleje stosowane w pielęgnacji wytwarzane są z konopi siewnych/przemysłowych (z łac. Cannabis Sativa). Odmiana ta pozbawiona jest niemalże wszystkich psychoaktywnych związków. Jeszcze kilka dekad wstecz była uprawiana na szeroką skalę przez polskich rolników. Obecnie trend ten powraca, a odmiana siewna znajduje zastosowanie w najróżniejszych branżach.

Właściwości oleju konopnego – czyli co znajdziemy w jego składzie?

Dominującą rolę w składzie pełnią nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Związki te regenerują i pielęgnują wrażliwą skórę dziecka, a także zapobiegają uciążliwym i bolesnym odparzeniom na pupie dziecka. Zaaplikowany na skórę wyciąg z konopi wnika bezpośrednio w warstwę lipidową skóry i uzupełnia braki w tłuszczach. Olej konopny oprócz właściwości pielęgnacyjnych i regeneracyjnych zapewnia ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Preparaty na bazie konopi obfitują również w pozostałe pierwiastki i związki spotykane w dziecięcych kosmetykach np. cynk, wazelinę i glicerynę.

Preparaty z konopi dla Twojego bobasa

Aktualnie na rynku istnieje kilka kosmetyków sporządzonych na bazie konopi. Największą popularnością w Polsce cieszy się preparat Cutis Help Mimi, dostępny w formie kremu lub emulsji. Środek bez obaw można stosować już od narodzin. Cenowo preparat nie odbiega od większości tradycyjnych kosmetyków, a oferuje kompleksową pielęgnacje Twojego dziecka.

Czy warto dać szansę konopnym kosmetykom?

Jak najbardziej tak, preparaty są w pełni atestowane oraz specjalnie przystosowane do dziecięcej skóry. Jeśli poszukujesz interesującej alternatywy, warto sięgnąć choć raz i przekonać się o skuteczności tych kosmetyków.ZOBACZ BIO MAŚĆ DLA DZIECI:https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/8-konopna-masc-dla-dzieci.html

Brak komentarzy

Dodaj komentarz