PIS lekko w dół, ale nadal prowadzi

Z sondażu przeprowadzonego przez Estymator na zlecenie DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość straciło kilka punktów procentowych poparcia, ale wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem na polskiej scenie politycznej.

Do Sejmu weszłoby 5 ugrupowań: PiS, PO, Kukiz’15, SLD oraz PSL.

Według badań partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby w wyborach 46,8 proc., co oznacza, że w porównaniu z sondażem przeprowadzonym dla DoRzeczy.pl w lutym straciła 3,4 p.p.

Straty odrabia za to druga w zestawieniu Platforma Obywatelska, której wyniki poprawiły się o 2,8 p.p. Partia Grzegorza Schetyny z poparciem 25,7 proc. zajmuje drugie miejsce w zestawieniu.

Nie wielkiej poprawie uległy również notowania Kukiz’15 oraz SLD. Ruch Pawła Kukiza uzyskał 7,9 proc. (+0,6 p.p.), a partia Włodzimierza Czarzastego 6,8 proc. (+0,9 p.p.).

Jest to kolejny sondaż, w którym Sojusz Lewicy Demokratycznej przekracza próg wyborczy. Próg przekroczyłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5,1 proc. (-0,1 p.p.).

Pod progiem znalazłaby się Nowoczesna z poparciem 4, 7 proc. (+0,6 proc), partia Razem z wynikiem 1,7 proc. (-1,3 proc.) oraz partia Wolność, która uzyskała 0,6 proc. (-0,2 p.p.).

DoRzeczy.pl przełożył wyniki swojego najnowszego sondażu na mandaty. Z tych wyliczeń wynika, że PiS mogłoby liczyć na 258 miejsc w Sejmie (26 posłów mniej niż w poprzednim sondażu), PO wprowadziłaby 139 posłów (18więcej niż poprzednio). 29 posłów miałby Ruch Kukiz’15.

 

 

 

parlamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz