PIS ma o jednego posła mniej?

Adam Abramowicz, który powołany został przez premiera na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, poinformował, że złożył mandat poselski i wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości.

– Złożyłem mandat poselski, wystąpiłem z partii, jestem już niezależnym rzecznikiem. Nie jestem posłem i nie jestem członkiem PiS” – powiedział w piątek (22.06.) Abramowicz.

Dodał, że zaczyna nowy etap swojej działalności publicznej. – Byłem posłem już trzecią kadencję, zawsze pracowałem na rzecz poprawy warunków działalności gospodarczej w Polsce. W tej kadencji zespół, który założyłem i prowadziłem, wiele zrobił. Przedsiębiorcy, którzy współpracowali z tym zespołem od początku kadencji, sami się do mnie zwrócili, że byłbym najlepszym kandydatem na rzecznika. Bez dobrego rzecznika Konstytucja Biznesu będzie martwa – podkreślił Abramowicz.

Było on szefem Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Pytany o cele, które sobie stawia, zapowiedział, że będzie to wprowadzenie Konstytucji Biznesu w życie.

– Chodzi przede wszystkim o cztery kardynalne zasady, które są w niej zapisane: co nie jest zabronione jest dozwolone, wszystkie wątpliwości, które się dadzą wyjaśnić – na korzyść przedsiębiorców, domniemanie niewinności i pewność prawa – podkreślił Abramowicz.

Abramowicz wybrany został do Sejmu w okręgu nr 7, w woj. lubelskim, zdobył 10.500 głosów. Po jego rezygnacji prawo do mandatu przechodzi na kolejnego kandydata z listy PiS z największą liczbą głosów w tym okręgu. Jest nim Tomasz Zieliński, który uzyskał 5.344 głosy. 

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców – poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Rzecznik MŚP ma stać na straży praw przedsiębiorców, szczególnie z sektora MŚP.

 

parlamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz