Polska-Litwa 4:0

Reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym Litwę 4:0 (2:0) w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata w Rosji. Selekcjoner Adam Nawałka mocno zmienił wyjściowy skład, ale to nie przeszkodziło drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Kadra – po raz pierwszy w tym roku – nie straciła gola.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (19′) – Dawid Kownacki zacentrował w pole karne, Maciej Rybus idealnie zgrał piłkę do Roberta Lewandowskiego, który skutecznie wykończył akcję.
2:0 (33′) – Arkadiusz Milik został sfaulowany tuż przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Lewandowski. Piłka po jego zagraniu odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko. Sędzia po konsultacji z VAR-em uznał jednak, że po strzale „Lewego” piłka przekroczyła linię bramkową i uznał gola.
3:0 (71′) – Polacy szybko wymieniali piłkę, Łukasz Teodorczyk podał do Bartosza Bereszyńskiego, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Postanowił odegrać do Kownackiego, który trafił z bliska. To jego pierwsza bramka w narodowych barwach.
4:0 (82′) – sędzia podyktował rzut karny po konsultacji z VAR-em. Jeden z Litwinów zagrał ręką. Szansę wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

 

tvp.info

Brak komentarzy

Dodaj komentarz