Powstał punkt konsultacyjny w sprawie CPK

Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego uruchomił punkt konsultacyjny dla mieszkańców i organizuje kolejne spotkania otwarte dotyczące budowy lotniska.

  • Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie.
  • Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln.
  • Pomysł budowy CPK budzi opór wielu mieszkańców terenów, na których ma powstać.

4 czerwca 2018 r.  w Urzędzie Gminy w Baranowie został uruchomiony punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców gmin, na terenie których powstanie Port „Solidarność”. W tym tygodniu pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild spotka się także z mieszkańcami gmin Wiskitki i Teresin.

Jak informuje resort infrastruktury, punkt informacyjno-konsultacyjny znajduje się na terenie Urzędu Gminy w Baranowie i jest obsługiwany przez osoby wyznaczone przez pełnomocnika rządu ds. CPK.

Mieszkańcy trzech gmin objętych inwestycją (Baranów, Teresin i Wiskitki) mogą uzyskać w nim wszelkie dane dotyczące inwestycji oraz zgłosić swoje uwagi lub postulaty. Konsultanci udzielą informacji dotyczących ustawy o CPK i dalszych kroków z nią związanych, a także wpływu inwestycji na życie mieszkańców, w tym korzyści płynących z powstania Portu „Solidarność”.

Punkt, w zależności od zainteresowania mieszkańców, będzie działał co najmniej do końca listopada 2018 r.

Pełnomocnik uruchomił także stronę internetową www.cpk-konsultacje.pl, na której znaleźć można podstawowe informacje o projekcie, wstępną mapę terenu, który podlegać będzie rezerwacji pod budowę CPK, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przez stronę www.cpk-konsultacje.pl odbywają się również indywidualne zapisy na konsultacje.

 

 

portalsamorzadowy.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz