Pożar kamienicy w Tczewie. Są dwie ofiary

Z wtorku (22 maja) na środę (23 maja) doszło do pożaru kamienicy stojącej w centrum Tczewa. Pożar wybuchł na parterze i przeniósł się na wyższe kondygnacje budynku. Zginęło 2-letnie dziecko i 81-letni mężczyzna.

Jak poinformował rzecznik prasowy tczewskiej straży pożarnej Mariusz Stawicki, strażacy otrzymali informację o pożarze w kamienicy przy ul. Podgórnej 2 tuż po godz. 3 w nocy.

Z budynku ewakuowano w sumie 25 osób. „Dwie z nich poddano reanimacji. Był to starszy mężczyzna, któremu nie udało się przywrócić funkcji życiowych oraz dziecko, które zostało przewiezione do szpitala. Niedługo później otrzymaliśmy informację, że dziecko również nie przeżyło” – powiedział Stawicki.

Stawicki wyjaśnił, że pożar ugaszono i akcja strażaków została już zakończona. Brało w niej udział 11 zastępów straży. Rzecznik wyjaśnił, że ogień pojawił się na parterze dwupiętrowej kamienicy. Klatką schodową pożar przeniósł się na wyższe piętra i do znajdujących się tam mieszkań. „Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania” – powiedział Stawicki.

 

 

parlamentarny.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz