Premier Mateusz Morawiecki w Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego

Szef rządu odwiedził w niedzielę Kwaterę Główną Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Mateusza Morawieckiego powitał gen. Sławomir Wojciechowski, który dowództwo nad korpusem objął w środę.

Premier przywitał się z żołnierzami, a następnie złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym dwóch żołnierzy korpusu, zmarłych podczas misji w Afganistanie. Jeden z nich, st. chor. Rafał Celebudzki, zginął 4 lata temu, 16 września, podczas ataku bombowego na konwój w Kabulu. Drugi, por. Ove Kjaersgaard Hansen, zmarł podczas misji.

Po spotkaniu z dowództwem korpusu premier dziękował wojskowym za „przedstawienie całej filozofii funkcjonowania tej ważnej jednostki”. „Zaawansowany system dowodzenia, logistyki, skomplikowanych procedur, które w jasny przejrzysty sposób nie tylko potrafiliście przedstawić, ale widzę, że on jest dobrze przygotowany do potencjalnych działań” – mówił Morawiecki.

Zdaniem premiera, „taka pogłębiona współpraca” – w ramach wielonarodowej obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego – „da dodatkowy impuls i będzie wzmocnieniem fundamentu obronności wschodniej flanki NATO”.

 

parlamentarny.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz