Premier zaprezentował rządowy program „Mosty dla regionów”

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski” – poinformował szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w KPRM. Pierwszą inwestycją w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” będzie most na Sanie w okolicach Jarosławia (Podkarpackie) – poinformował w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę– oświadczył szef rządu. 

Dodał, że przez ostanie 25 lat rozwój kraju w dużym stopniu był niezrównoważony, ponieważ duże aglomeracje rozwijały się szybciej. Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaprezentował program budowy mostów, który ma usprawnić komunikację w regionach i przyczynić się do ich rozwoju gospodarczego oraz turystycznego. Polska to piękny kraj, poprzecinany rzekami. Chcemy, aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi gminami, zwłaszcza tymi po przeciwległych stronach rzek, była łatwiejsza – mówił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że Polska ma „znakomitych inżynierów specjalizujących się w sztuce budowy mostów”. Dodał, że dla rządu będzie to kluczowy program, który będzie finansowany z funduszu budowy dróg lokalnych. W porównaniu do ostatnich kilkudziesięciu lat będzie to największy program budowy mostów w Rzeczypospolitej, tak ważny dla ludzi, solidarności i spójności społecznej – zaznaczył szef rządu. 

 

 

 

premier.gov.pl/tvp.info

Brak komentarzy

Dodaj komentarz