Sąd odrzuca wniosek prokuratury. Gawłowski będzie mógł wyjść za kaucją

Sąd Okręgowy w Szczecinie odrzucił w czwartek wniosek prokuratury o wstrzymanie wykonania postanowienia ws. kaucji dla Stanisława Gawłowskiego. Jak powiedział pełnomocnik posła PO, Gawłowski „powinien dziś wyjść z aresztu”.

Szczeciński Sąd Okręgowy, rozpoznając w środę wniosek prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec Gawłowskiego, zdecydował w środę o dalszym stosowaniu aresztu, ale zastrzegł, że zostanie on uchylony po wpłaceniu przez polityka 500 tysięcy złotych w ciągu 14 dni.

Jak poinformowała w czwartek rano rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik, na decyzję sądu zostało złożone zażalenie oraz wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia do czasu rozpatrzenia tego zażalenia.

W czwartek – jak poinformował dziennikarzy – prokurator Witold Grdeń – szczeciński Sąd Okręgowy zdecydował o odrzuceniu wniosku prokuratury o wstrzymanie wykonania postanowienia.

Mec. Łyczywek powiedział dziennikarzom, że Gawłowski jeszcze w czwartek powinien wyjść z aresztu.

„Po wpłaceniu kwoty 500 tys. zł, którą nota bene złoży cała rodzina i z różnych kont będą (pieniądze) wpłacane (…), przyjadę z tymi dowodami wpłat (do szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej) i wszyscy ci, którzy będą na raty te 500 tys. wpłacać, muszą złożyć oświadczenie i pouczenie o tym, że kaucja przepadnie, gdyby się ukrywał czy uciekał (…) pan poseł Gawłowski i w związku z tym dziś powinien wyjść” – powiedział pełnomocnik posła PO Łyczywek.

 

 

parlamentarny.pl/pap

Brak komentarzy

Dodaj komentarz