Wybory samorządowe: Nie będzie łączenia funkcji w spółkach Skarbu Państwa i w samorządach

Podczas obrad komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, zapadła decyzja, że pracownicy spółek Skarbu Państwa nie będą kandydować w wyborach samorządowych na żadnym szczeblu. Decyzję ogłosił prezes partii – Jarosław Kaczyński

W piątek po południu (6 lipca) zebrał się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Podczas spotkania zapadają kolejne decyzje dotyczące jesiennych wyborów samorządowych.

Jeszcze przed końcem spotkania, do dziennikarzy wyszedł prezes Kaczyński i wygłosił krótkie oświadczenie.

– Rozmawiamy przez cały czas o wyborach samorządowych. Pojawiła się sprawa tych, którzy mają wysokie pensje w spółkach Skarbu Państwa. Te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu.

Nie idzie się do polityki dla pieniędzy – zaznaczył przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości.

– Szanujemy ludzi pracujących w spółkach, ale nie będziemy łączyć tych funkcji – dodał.

Prezes dodał, że w „nieodległym” czasie zostaną ogłoszeni wszyscy kandydaci na prezydentów i burmistrzów miast.

Czytaj też: Oto kandydaci PiS na prezydentów wszystkich miast wojewódzkich

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie po raz pierwszy odniósł się do kwestii wynagrodzeń w polityce. Od kilku miesięcy duże emocje budzi decyzja z kwietnia 2018 r., kiedy zdecydowano m.in. o obniżkach pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Rozporządzenie w tej sprawie zaczęło obowiązywać od 1 lipca.

Samorządy różnie zareagowały na rozporządzenie. Część z nich zdecydowała się uchwalić niższe wynagrodzenie włodarza. Inne z kolei, choć obniżyły pensję zasadniczą, zdecydowały się podnieść inne składniki pensji wójta lub burmistrza.

 

 

 

portalsamorzadowy.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz